0330 128 1399
Customer service
Customer service
Our customer support is available every working day between 8am and 4pm.
Tipp-Ex Correction Tape 70 mm x 0.07 m
Buy More, Save More
£2.69
Each
from 5 Pieces
Tipp-Ex Correction Tape 70 mm x 0.07 m
Brand:Tipp-Ex Viking No.1236745Description
The Tipp-Ex Mini Pocket Mouse is now dressed in trendy pastel hues with a half-transparent dispenser for checking your tape level.
It evenly rolls out a “white carpet” 6 metres long and 5 mm high of strong tear-resistant plastic tape that dries instantly. Engineered for both right-handed and left-handed people.
Supplied in assorted colours, each order includes one colour selected at random.
Often bought together
Specifications
| Viking No. | 1236745 |
| EAN/UPC | 3086124126243 |
| Basic Colour | Multicolour |
| Brand | Tipp-Ex |
| Dimensions | 70 mm x 0.07 m |
| Length | 70 mm |
| Length (m) | 0.07 m |
| Manufacturer Part No. | 302676 |
| Product Area | New Product |
| Product Type | Correction Tape |
| Refillable | Non Refillable |
| What's in the box | This box contains 10 mini pocket mouse correctors: 2 each of 5 soft colours: purple, green, yellow, blue, and coral. |