0330 128 1399
Customer service
Customer service
Our customer support is available every working day between 8am and 4pm.
Samsung Galaxy S25 Ultra Dual SIM 512 GB Black, Titanium
Buy More, Save More
£1,367.00
Each
from 3 Pieces
Samsung Galaxy S25 Ultra Dual SIM 512 GB Black, Titanium
Brand:Samsung Viking No.1286708
New
Samsung ultimate Galaxy performance built for professional productivity demands
Samsung Galaxy Mobile Phone combines premium materials, advanced tools and powerful performance, supporting multitasking, communication and productive business workflows.
Read full description
Buy More, Save More
£1,367.00
Each
from 3 Pieces
£1,640.40 incl. VAT
| Quantity | excl. VAT | Saving | |
|---|---|---|---|
| 1 Each | £1,434.00 | ||
| 2 Each | £1,401.00 | -2% | |
| 3+ Pieces | £1,367.00 | -4% | |
Key Specifications
- Sleek rounded design
- Strong titanium frame
- Gorilla Armor 2 glass
- IP68 durability rating
- Built-in S Pen for productivity
- Personalised daily insights
- Audio Eraser for clear sound
- Energy Score health coaching
- 512 GB internal storage
- 6.9" screen size
Description
Galaxy S25 Ultra features a sleek rounded design with a strong titanium frame, Gorilla Armor 2 glass and IP68 durability. Built‑in S Pen boosts productivity. Now Brief provides personalised daily insights, while Audio Eraser cleans video sound and Energy Score syncs with Galaxy Watch or Ring for tailored health coaching.
Often bought together
Specifications
| Viking No. | 1286708 |
| EAN/UPC | 08806095815718 |
| Basic Colour | Black |
| Bluetooth | With Bluetooth |
| Brand | Samsung |
| Colour | Black |
| Connection Type | USB Type-C |
| Dimensions | 7.76 (W) x 0.82 (D) x 16.28 (H) cm |
| GPS | Yes |
| Internal Storage | 512 GB |
| Manufacturer Part No. | SM-S938BZKGEUB |
| Model Number | S25 |
| Operating System | Android 15 |
| Processor | Qualcomm Snapdragon |
| Product Area | New Product |
| Product Type | Mobile Phone |
| Screen Size | 17.5 cm (6.9") |
| Unit | Each |
| Weight | 218 g |
| Wi-Fi | Wi-Fi |