0330 128 1399
Customer service
Customer service
Our customer support is available every working day between 8am and 4pm.
Samsung Galaxy S25 Dual SIM 256 GB Blue
Buy More, Save More
£889.00
Each
from 3 Pieces
We are sorry, this product is unavailable.
Samsung Galaxy S25 Dual SIM 256 GB Blue
Brand:Samsung Viking No.1286698
New
Samsung enhanced storage and performance for professional multitasking needs
Samsung Galaxy Mobile Phone provides powerful performance, ample storage and smart tools, supporting multitasking, content creation and efficient business communication.
Read full description
Buy More, Save More
£889.00
Each
from 3 Pieces
£1,066.80 incl. VAT
| Quantity | excl. VAT | Saving | |
|---|---|---|---|
| 1 Each | £929.00 | ||
| 2 Each | £909.00 | -2% | |
| 3+ Pieces | £889.00 | -4% | |
Would you like us to email you when this item is back in stock?
We are sorry, this product is unavailable.
Key Specifications
- Sleek rounded design
- Strong titanium frame
- Gorilla Armor 2 glass
- IP68 durability
- Built-in S Pen
- Personalised daily insights
- Audio Eraser for clear sound
- Energy Score health coaching
- 256 GB internal storage
- Qualcomm Snapdragon processor
Description
Galaxy S25 Ultra features a sleek rounded design with a strong titanium frame, Gorilla Armor 2 glass and IP68 durability. Built‑in S Pen boosts productivity. Now Brief provides personalised daily insights, while Audio Eraser cleans video sound and Energy Score syncs with Galaxy Watch or Ring for tailored health coaching.
Often bought together
Specifications
| Viking No. | 1286698 |
| EAN/UPC | 08806095850955 |
| Basic Colour | Blue |
| Bluetooth | With Bluetooth |
| Brand | Samsung |
| Colour | Blue |
| Connection Type | USB Type-C |
| Dimensions | 7.05 (W) x 0.72 (D) x 14.69 (H) cm |
| GPS | Yes |
| Internal Storage | 256 GB |
| Manufacturer Part No. | SM-S931BLBGEUB |
| Model Number | S25 |
| Operating System | Android 15 |
| Processor | Qualcomm Snapdragon |
| Product Area | New Product |
| Product Type | Mobile Phone |
| Screen Size | 15.8 cm (6.2") |
| Unit | Each |
| Weight | 162 g |
| Wi-Fi | Wi-Fi |