0330 128 1399
Customer service
Customer service
Our customer support is available every working day between 8am and 4pm.
Ferret Tools Inspection Camera Attachment CFST-47A
Only
£17.99
Each
Ferret Tools Inspection Camera Attachment CFST-47A
Brand:Ferret Tools Viking No.1237043Description
The Ferret Stick Mini has a grooved design to prevent your camera from twisting. It extends up to 120cm and has a 1/4in-20UNC thread, which is compatible with all Ferret Tools cameras.
Specifications: Extended Length: 120cm (47in). Retracted Length: 25cm (10in). Thread: 1/4in-20UNC. Weight: 110g.
Made of high-quality materials. It has a tough, rust resistant, lightweight stainless-steel frame and non-slip rubber handle with secure wrist strap at the bottom. DO NOT use the Ferret Stick mini near live power!
Often bought together
Specifications
| Viking No. | 1237043 |
| EAN/UPC | 0794712530312 |
| Basic Colour | Black |
| Brand | Ferret Tools |
| Colour | Black |
| Manufacturer Part No. | CFST-47A |
| Model Number | CFST-47A |
| Product Type | Inspection Camera Attachment |
| Unit | Each |
| Weight | 140 g |
| What's in the box | 1 x Inspection Camera Attachment (Ferret Stick, Non slip Rubber Handle, Secure Wrist Strap) |