0330 128 1399
Customer service
Customer service
Our customer support is available every working day between 8am and 4pm.
Lenovo V15 G6 ARP AMD Ryzen 5 150 Laptop 15.6 Full HD 8 GB DDR5-SDRAM 512 GB SSD Windows 11 Home Black
Buy More, Save More
£379.99
Each
from 3 Pieces
Lenovo V15 G6 ARP AMD Ryzen 5 150 Laptop 15.6 Full HD 8 GB DDR5-SDRAM 512 GB SSD Windows 11 Home Black
Brand:Lenovo Viking No.1244066Description
Reliable and secure, this system delivers seamless multitasking performance powered by AMD Ryzen processors. Enhanced collaboration tools and upgradeable memory ensure it can adapt easily as business requirements grow.
Built for modern workstyles, it offers a durable and flexible design that scales with your organization, making it ideal for hybrid professionals and anywhere business environments.
Often bought together
Specifications
| Viking No. | 1244066 |
| EAN/UPC | 0199274176310 |
| Basic Colour | Black |
| Bluetooth | With Bluetooth |
| Brand | Lenovo |
| Colour | Black |
| Connection Type | HDMI |
| Dimensions | 35.92 (W) x 23.58 (D) x 1.99 (H) cm |
| Display Screen Type | TN |
| Graphics Card | AMD Radeon 660M |
| Keyboard Style | QWERTY (GB) |
| Manufacturer Part No. | 83UU0015UK |
| Memory Type RAM (LOV) | DDR5 |
| Microphone | With Microphone |
| Microphone_dup | Yes |
| Model Number | 83UU0015UK |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Processor Model | AMD Ryzen 5 |
| Processor Speed | 4.55 GHz |
| Product Type | Laptop |
| Screen resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Screen Size | 39.6 cm (15.6") |
| Solid State Drive (SSD) | 512 GB |
| Speakers | Yes |
| Touchscreen | No |
| Webcam | Yes |
| Weight | 1650 g |
| Weight (kg) | 1.65 kg |
| Wi-Fi | Wi-Fi |