0330 128 1399
Customer service
Customer service
Our customer support is available every working day between 8am and 4pm.
HP EliteBook 630 G11 13.3 inch Laptop Intel Core Ultra 5 125U 16GB 512GB SSD WUXGA Windows 11 Pro Silver
Buy More, Save More
£1,516.80
Each
from 3 Pieces
HP EliteBook 630 G11 13.3 inch Laptop Intel Core Ultra 5 125U 16GB 512GB SSD WUXGA Windows 11 Pro Silver
Brand:HP Viking No.1272266
New
Work smarter every day with this trusted HP EliteBook laptop
Combining powerful performance, robust security, and intelligent AI features, this HP EliteBook laptop empower professionals to work smarter from anywhere.
Read full descriptionDescription
Empowering the hybrid workforce starts with choosing the right AI-enhanced PC. The secure and easy to manage HP EliteBook 630 laptop provides a wide range of configurable features with the latest Intel processor, robust memory, and rich collaboration features that allows for easy standardisation within existing IT environments.
Often bought together
Specifications
| Viking No. | 1272266 |
| EAN/UPC | 0198415340535 |
| Basic Colour | Silver |
| Bluetooth | With Bluetooth |
| Brand | HP |
| Colour | Silver |
| Connection Type | 2x USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports 1x Ethernet LAN (RJ-45) ports 1x HDMI ports 2.1 2x Thunderbolt 4 ports combo headphone/mic port |
| Dimensions | 30.31 (W) x 22.44 (D) cm |
| Manufacturer Part No. | A23F4EA#ABU |
| Microphone | With Microphone |
| Model Number | 630 G11 |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor Brand | Intel AI Boost |
| Processor Model | 125U |
| Product Area | New Product |
| Product Type | Laptop |
| Software Included | HP Wolf Pro Security Edition (1 year) |
| Solid State Drive (SSD) | 512 GB |
| Speakers | Yes |
| Touchscreen | No |
| Weight | 1310 g |
| Weight (kg) | 1.31 kg |